O klubie

Towarzystwo Krzewiania Kultury Fizycznej zosało powołane do życia w dniu 3 maja 1957r.  Warto spojrzeć na pierwszy dokument założycielski, który był podstawą działalności TKKF, a powstał na Krajowej Konferencji Założycieli.

Siedzibą naszego Klubu "Śmig" jest miasto Piekary Śląskie.

Klub "Śmig" powstał na zebraniu założycielskim w dniu 20 listopada 1984 r. w Piekarach Śląskich. Początkowo pod nazwą Ognisko TKKF "Śmig" przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich. Pierwszym jego Prezesem został Władysław Marek. W skład Zarządu wchodizli: Zdzisław Zaleński - sekretarz do 11.11.1985 r. - Barbara PachlewskaZdzisław Kajdzik - skarbnik; członkami zwykłymi byli: Irena Staszek, Iwona Giza. Komisji Reizyjnej przedowniczył Janusz Rybacki.

W dniu 11 kwietnia 1989 r. decyzją Sądu Wojewódzkiego w Katowicach, Wydziału Kultury Fizycznej i Młodzieży, zatwierdzono zmianę statutu stowarzyszenia kultury fizycznej pod nazwą: Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Śmig" w Piekarach Śląskich  /nr rejestru 163/, uchwalnone przez Walne Zgromadzenia członków w dniu 27 stycznia 1989 r.

W związku ze śmiercią prezesa Władysława Marka, na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia członków podjętej w dniu 2 listopada 1993 r., nastąpiła zmiana Zarządu w skład którego weszli: Ewa Gajewska - prezes; Ryszard Białas - v-ce prezes; Irena Staszek - skarbnik; Halina Sowada - sekretarz.  Przedowniczącą Komisji Rewizyjnej została Blanka Rzeźnicka.

Kolejna zmiana nastąpiła uchwałą Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków Klubu, odbytego w dniu 31 sierpnia 2010 r. Od tego momentu pełna nazwa Klubu to: Klub Rekreacyjno-Sportowy Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Śmig" w Piekarach Śląskich. W skład Zarządu Klubu weszli: Piotr Gajewski - prezes; Aleksander Wodarczyk - zastępsa prezesa; Łukasz Brzozowski - sekretarz; Rafał Słota - skarbnik /zrezygnował w grudniu 2016 r./. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Piotr Skutela /funkcja wygasła w dniu 26 lutego 2020 r. +++/. Pozostali członkowie Komisji Rewizyjnej to Arkadiusz Gawronowski /zrezygnował w grudniu 2016 r./  i Wojciech Krawczyk /zrezygnował w grudniu 2016 r./.

Walne Zebranie Członków KRS TKKF "Śmig" w Piekarach Śląskich, uchwałami podjętymi w dniu 21 grudnia 2022 roku, dokonało wyboru władz na kadencję w latach 2022-2026. Dotychczasowy skład Zarządu Klubu pozostał bez zmian: Piotr Gajewski - prezes; Aleksander Wodarczyk - zastępsa prezesa; Łukasz Brzozowski - sekretarz. Natomiast ukonstytuowała się Komisja Rewizyjna w skład której weszli: Łukasz Dyluś - przewodniczący; Daniel Rola - członek; Piotr Lepich - członek.

Klub utrzymuje się wyłączenie ze składek członkowskich.

Klub jest członkiem zwyczajnym bezpośrednim Śląskiego TKKF w Katowicach (Zarząd Wojewódzki w Katowicach przy al. Wojciecha Korfantego 8, 40-004 Katowice).

Realizacja: WWW.PROJEKTOMANIA.PL